Протест след протест. Защо протестираме?
Защото сме бедни. Беден и болен е народът ни. Протестира гладният, а не ситият. Протестира бедният, а не богатият.И дето има една приказка ''сития на гладния не вярва.''
Когато икономиката на една страна е зле, тогава и народът го избива на протести.Колкото по- вече обедняваме, толкова по-вече говорим за политика.Колкото една страна е по-развита икономически ,толкова по-малко нещата се политизират, както става у нас.
Протестираме против безхаберието не само на това, ами и на предните правителства.Протестираме защото не виждаме светлина в тунела, не виждаме бъдещето си и най-вече бъдещето на нашите деца.
Протестираме, защото Правителството на умерената надежда, както се нарича кабинетът Орешарски не се занимава със спешните икономически задачи, поставени от народа през февруари.
Да си ги припомним:
-спешни мерки спещу монополите
-спешни мерки срещу младежката безработица и безработицата въобще
-подкрепа за най-бедните социални слоеве
-мерки в здравеопазването и образованието
Всичко това води до един много неприятен проблем - бягството на младите, а вече и на не толкова младите хора от България .Изтичането на работна ръка и мозъци към белите европейски страни.Така наречената миграция, която не само не намалява,ами расте с всеки изминал час.
Вместо това, кабинетът на Орешарски се занимава с неща, които не са на първа линия по важност.
Изменя закони, които едва ли трябва да се променят в сегашния момент, занимава се с дебати за пушенето /което едва ли е от първостепенно значение/, назначава областни управители на квотен партиен принцип / една от причините за протестите в Пловдив,София,Благоевград.../ и за капак назначението на депутата от ДПС Делян Пеевски за шеф на ДАНС.
Ако не се вземат конкретни мерки за намаляване на бедността, за изход от все по-нарастващата безработица, за подобряване като цяло икономиката на страната, народът ще протестира.
Не се ли разкрият нови работни места, не се ли увеличи производството / това означава да не се строят само магистрали /както правеше и се хвалеше предишното правителство/, а да се построят и някои и друг завод. Не произвежда ли една страна, няма ли собствено производство, което да задоволява най-напред вътрешния пазар, а след това и външния, тя ще си остане бедна и зависима , молеща се за помощ Европейския съюз.
Протестите за не-толкова политизирани, а по скоро причината за тях е тежкото икономическо положение на българския народ. Замислете се, ако бяхме икономически добре, дали щеше да има протести като тези в Пловдив, Благоевград, София ...?
Comments